Dinar’da Zorlu İnşaat ilk temeli attı

sait-zorlu-roportaj
Kentsel dönüşüm artık vazgeçilmez
3 Şubat 2017
dinarpark-evleri

Dinar ilçesinde Zorlu İnşaat Yeni Devlet Hastanesi karşısına ‘Dinar Park Evleri’nin temelini attı. Dinar Belediye başkanı Saffet Acar’ın da katıldığı temel atma töreninde İnşaat sorumlusu Nihat Çalışkan, ‘Dinar Park evleri’ hakkında bilgi verdi.

Nihat Çalışkan, Bu inşaatın temel sistemi jet grafik dediğimiz yer altına kayalaştırma sistemidir. 320 adet 80 cm fore kazıklarımız var, temele 438 ton çimento basılmıştır. Şimdi burada 60 santimlik bir radya temelimiz var. Birinci katlarımızda dükkânlar olacak. İşyerlerinin üstlerinde dairelerimiz olacak. Dairelerimiz 85 ile 200 metrekare arasında değişiyor. Binamız asansörlü. Dairelerimizde vatandaşlarımıza üçlü ankastre seti hediye ediyoruz. Dükkân artı 5 kat olmak üzere inşaatımızın temelini attık. İnşallah hayırlısı olur” dedi.

Temelin kayalaşması sağlanıyorToplamda 70 daireden oluşan proje ile ilgili olarak depreme dayanıklılığı ve bölgede su olması ile ilgili de vatandaşları bilgiler veren Çalışkan, vatandaşların bu konuda son derece rahat olmasını, uyguladıkları sistemin bu sorunları ortadan kaldırdığını ifade ederek şöyle konuştu, “Dinar’ın her yerinde su var. Birçok temel çeşitlerimiz var. Önemli olan yapacağınız binanın temel sistemini binanın statiğini çok iyi ayarlarsanız burada korkulacak hiçbir şey yok.

İstanbul’da deprem bölgesi olmasına rağmen 15 katlı binaların yapıldığını görüyoruz. Buraya döktüğümüz çimento temelin kayalaşmasını sağlıyor.Dediğimiz gibi binaların temelinin çok iyi ayarlanması lazım. 12 metre derinliğinde 80 santim fore kazık dediğimiz sistemi buraya uyguladık” dedi.

Gerçekleşen temel atma törenine Belediye Başkanı Saffet Acar’ın yanı sıra Zorlu İnşaat sahibi Sait Zorlu, CHP İlçe Başkanı Mevlüt Er, Dinar Spor Kulüp Başkanı Ahmet Demir, Belediye Meclis Üyesi Seydi Güçlü ve basın mensupları katıldı.

Biz Sizi Arayalım